İstikbal Mobilya Yeniledi

Boydak Holding’in mobilya sektöründeki temsilcilerinden İstikbal Mobilya, logosunu yeniledi. Logoda yer verilen 3 sarı simge ile markanın 2023’te dünyanın ilk 3 üreticisinden biri olma hedefine vurgu yapılıyor. Estetiğe, ergonomiye ve erişilebilirliğe de atıfta bulunuluyor.

grafik tasarım

grafik tasarım

İstikbal’in Yeni logosunu tanıtan Boydak Mobilya Grubu Pazarlama Koordinatörü Bilal Uyanık ise şunları kaydetti:

“Deneyim ve birikimimiz ile dünyanın, toplumun taleplerini karşılama adına yeni bir logo ve yeni bir kurumsal kimlik ortaya koyuyoruz. Yeni logoda 3 simgemiz var. Bu simgelerin her biri ürün ayrı yanlarını ve marka hedeflerini yansıtıyor. Simgeler ile 2023’te ilk 3 üreticiden biri olma hedefine vurgu yapılıyor. Estetiğe, ergonomiye ve erişilebilirliğe atıfta bulunuluyor. Logo için 50 milyon lira kaynak ayırdık. Eylül sonunda ana arterlerde bulunan şubelerimizde, sene sonunda 500 şubemizde kurumsal kimlik faaliyetlerini tamamlamayı planlıyoruz. Umut ediyor ve diliyoruz yeni logo geniş yığınlara seslenir, bizi onlara yakın kılar.”

Uyanik, logonun renkleri ile ilgili sorulara da şu cevabı verdi:

“Yeni logoyu 2 senedir ele alıyoruz. Türkiye’de öteden beri sarı ile bir Fenerbahçe, bir de İstikbal anılır. Onun için bu rengi koruyoruz. Fonda bulunan kahverengi de malum mobilyaları simgeliyor.”

Logo için ayrılan 50 milyon liranın üretim maliyetlerini etkileyip etkilemeyeceği sorulan Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Boydak da “Bunun üretime bir maliyeti olmayacaktır. Fiyatlar logo gereği artmaz. Ancak hammadde maliyetlerinde tırmanma olursa artar.” yorumunu yaptı.

Grafik tasarım alanında ki en güncel haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: