Ernst & Young’un Logo ve Kurumsal Kimlikleri Değişti

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması Ernst & Young’ın yeni Global Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mark Weinberger oldu. Yeni CEO değişiminin yanı sıra Ernst & Young, küresel anlamda marka ismi, slogan ve logo değişimini de kapsayan yepyeni bir oluşuma gidiyor. Marka ismini ‘EY’ olarak değiştiren Ernst & Young, kurumsal sloganını da ‘Building a better working world – Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak’ olarak değiştirdi.

grafik tasarım

grafik tasarım

Seçkin bir kariyere sahip olan Mark Weinberger, daha önce EY Global ve Amerika Vergi Bölümü Başkanlığı görevini üstlendi. Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Clinton tarafından ‘ABD Sosyal Güvenlik Danışma Kurulu’na atanan Mark Weinberger, George W. Bush yönetimi zamanında ise ‘ABD Hazine Bakan Yardımcısı’ olarak görev yaptı.

Mark Weinberger yaşanan değişimlere yönelik; “1 Temmuz’dan itibaren şirketimizin ismi olan Ernst & Young’ı ‘EY’ olarak değiştiriyoruz. Bu değişimleri yaşarken bizi biz yapan temel değerlerimiz her zamanki önemini ve önceliğini koruyacak. EY, bir yüzyıldan daha eskiye uzanan gururlu bir tarihe sahip. Geleceğimizi yaratmak için itibarımızı ve tarihimizi yeniden inşa ediyoruz. İsmimizi kısaltmamız dünya çapında EY uygulamaları ve müşterileri açısından kullanım kolaylığı sağlayacak. Yeni marka ismimiz ve logomuz kim olduğumuzu açıkça gösteriyor ve sektörde en iyi markaya sahip olmayı gerektiren tüm özellikleri yansıtıyor” dedi.

Hedef: Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak
Bugünden itibaren ‘Building a better working world – Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak’ sloganının EY’nin amacına ve kurumsal anlayışına hizmet edeceğini belirten Mark Weinberger, “EY’de ‘Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak’ anlayışı her zaman çalışma disiplinlerimizde ve prensiplerimizde yer almıştı ve şu an bu anlayışı açık ve özlü bir şekilde dile getiriyoruz. ‘Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak’ anlayışının iddialı bir hedef olduğunu düşünerek, bu anlayışın vermiş olduğumuz tüm hizmetlerin temelini oluşturacağının altını çizmek isterim. Biz yaptığımız her şeyin dünyayı eskisinden daha iyi bir ortama dönüştürdüğüne inanıyoruz” dedi.

Mark Weinberger, sözlerine şu şekilde devam etti; “Her gün, tüm çalışanlarımız ‘Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak’ anlayışının bir parçası olarak müşterilerimize ve faaliyet gösterdiğimiz çevrelere hizmet veriyor. Daha iyi bir çalışma hayatında güven duygusu artar, sermaye hareketleri kolaylaşır, işletmeler daha sürdürülebilir bir büyüme yakalar, istihdam artar ve yatırımcılar daha bilinçli kararlar alır.”

Mark Weinberger, ‘daha iyi bir çalışma hayatı’ hedeflerini ise sermaye piyasalarında güvenin oluşmasına katkıda bulunmak, düzenleyici kurumlar dahil olmak üzere, tüm paydaş gruplarla güçlü ve olumlu ilişkiler sürdürmek, geleceğin liderlerini yetiştirmek, girişimcilerin büyümelerine ve iş fırsatları yaratmalarına destek olmak, önemli yabancı yatırımları desteklemek ve topluma katkıda bulunmak olarak özetledi.

Mark Weinberger, ayrıca 12 yıldan bu yana EY’nin Global CEO’su olan Jim Turley’e tüm EY çalışanları ve kendi adına teşekkürlerini iletti.

‘EY olarak Türkiye’de 30. yılımızı kutluyoruz’
Global çapta yaşanan değişikliklerle ilgili olarak konuşan EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca ise; “EY Türkiye olarak 30. yılımızı kutlarken yepyeni bir global strateji ile müşterilerimiz, çalışanlarımız ve faaliyet gösterdiğimiz çevreler için daha iyi bir çalışma hayatı oluşturulmasına katkıda bulunarak, EY markasına duyulan güveni daha da güçlendireceğimize inanıyorum” dedi.

Grafik tasarım alanında ki en güncel haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: