“Bürotime Altın Özel Ödülü” dört genç tasarımcıya verildi

grafik tasarım

grafik tasarım

Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen “6. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nda, çok sayıda katılımcı arasından ödül kazanan isimler belli oldu.

Okan Üniversitesi öğrencileri Mehmet Sadık Ünal, Gizem Bektaş ve Taylan Özgür Topal’ın yenilikçi, trend belirleyici ve özgün tasarımları ofis mobilyaları kategorisinde Bürotime Altın Özel Ödülü’ne layık görüldü. İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerini Yaratıcı Çözümlere Teşvik Kategorisinde verilen Geleceğin Mobilya Tasarımcıları Ödülleri’ndeyse Bürotime Altın Özel Ödülü’nü Özel İstanbul Koleji öğrencisi Deniz Yalçın kazandı.

Rahmi Koç Müzesi’nde 16 Mart 2013 tarihinde yapılan ödül töreninde yetenekli tasarımcılara ödüllerini Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu takdim etti.

Türkiye’nin en önemli mobilya firmaları ile tasarımcıları tanıştırarak gelecek işbirliklerinin temellerinin atıldığı ve trendlerin belirlendiği yarışmanın ödül töreni Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleşti. Her yıl artan sayıda yarışmacının katıldığı etkinliğe bu yıl 942 tasarım başvurdu. Yarışma jürisi Prof. Önder Küçükerman, Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Fatih Kıral, Murat Armağan ve Renan Gökyay gibi tasarımın Türkiye’deki önde gelen isimlerinden oluştu.

“Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması” başarılı tasarımcılarla üretici firmaları buluşturup yurtdışına ihraç edilebilir niteliklerde ürünlerin ortaya çıkarılmasına önayak olma amacını taşıyor. Farklı, yenilikçi ve özgün fikir sahiplerinin katıldığı bu yarışma, Türkiye’de en yüksek katılımlı “tasarım yarışması” olarak biliniyor.

Grafik tasarım alanında ki en güncel haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: