Bayer’in 150.Yıl Sergisi İstinyePark’ta

Bayer’in kuruluşunun 150. yılını kutlamak amacıyla hayata geçirdiği ve dünya genelinde 30 önemli şehri ziyaret etmesi planlanan interaktif sergi, 25-27 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’a geliyor. İstinyePark’ta açılacak olan serginin ziyaretçileri, Bayer’in ’Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim’ misyonu doğrultusunda; sağlık, tarım ve ileri teknoloji ürünleri konularında ilginç bilgileri ve görselleri etkileşimli olarak deneyimleyebilecek.

grafik tasarım

grafik tasarım

Genellikle sergilerde ziyaretçiler ‘Lütfen dokunmayınız’ uyarısıyla karşılaşır. Ancak Bayer’in 150.Yıl Sergisi’nde bu kural geçerli olmayacak. Aksine sergide yer alan mikroskoplar, termal görüntüleme kameraları, dijital oyun ekranları ve benzeri ekipmanın tamamı ziyaretçilerin dokunması ve denemesi için özel olarak tasarlandı. Serginin konseptinin ziyaretçilerin eğlenmesi ve etkileşime geçmeleri üzerine kurulduğunu belirten Bayer Türk CEO’su Dr. Axel Hamann, bilime ilgi duyan herkesi sergiyi gezmeye beklediklerini açıkladı: ‘Birçok  insan Bayer’in bilime ve insanlığa olan katkılarını deneyimleyecek.150.Yıl Sergisi, bizim araştırma ve inovatif ürünlerle dünyadaki insanların yaşam kalitelerini nasıl bir katkı sağladığımızı gösteren, gerçek hayattan alınan örneklerden oluşuyor. Yani çalışanlarımızın ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim’ misyonumuzu nasıl hayata geçirdiklerini de ortaya koyuyor.’

Ziyaretçilerin deneyimleyebilecekleri çok sayıda interaktif bölümün yer aldığı Bayer 150. Yıl Sergisi’nin prömiyeri Şubat 2013’te Almanya’nın Leverkusen şehrinde yapıldı. Mart ayının başında dünya turnesine başlayan serginin rotasında İstanbul’un dışında Londra, Sao Paulo, Şangay ve Sidney gibi uluslararası öneme sahip büyük şehirler bulunuyor.

Bayer Genç Bilim Elçileri de sergide yer alacak

Serginin İstanbul ziyaretinde, diğer ülkelerdekinden farklı olarak Bayer’in Türkiye’ye özel olarak Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte tasarladığı ve hayata geçirdiği Bayer Genç Bilim Elçileri (BGBE) projesinin bir standı da yer alacak. 150. Yıl Sergisi’nin hemen yanında kurulacak BGBE standında, sergi boyunca 11.00 – 19.00 saatleri arasında 9-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik özel deney ve etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bayer 150. Yıl Sergisi ve Bayer Genç Bilim Elçileri standı, 25-27 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da İstinyePark’ta ücretsiz olarak ziyarete açılacak.

 

Grafik tasarım alanında ki en güncel haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: