Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2013 için başvurular başladı

grafik tasarım

grafik tasarım

ASD ve Reed TÜYAP işbirliğinde bu yıl 9.su düzenlenecek olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2013 için başvurular başladı. Her yıl düzenlenen öğrenci yarışması ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmeleri hedeflenmektedir.

Yarışma üniversitelerin Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazken; Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilmektedirler.

Tüm ambalajları kapsayan bir yarışma olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması, WPO (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından düzenlenen uluslararası öğrenci yarışması WorldStar Student yarışmasına ülkemizden katılabilen tek yarışmadır. 2012 yılında WorldStar’a Türkiye’den giden tüm başvuruların sertifika alması ve ilk 3 derecenin de Türk öğrenciler tarafından paylaşılması sektör adına büyük gurur kaynağı olmuştur.

Son teslim tarihi 3 Temmuz 2013 olan Öğrenci Yarışmamızın Seçici Kurul Toplantısı 6 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak ve sonuçları 10 Temmuz 2013 günü açıklanacaktır. Ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve Reed TÜYAP’ın  işbirliğinde 12–15 Eylül 2013 tarihlerinde bu sene 19. defa düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj 2013 İstanbul Fuarı esnasında gerçekleştirilecektir.

Grafik tasarım alanında ki en güncel haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: